Dlaczego wybrałam się na warsztaty jogi?

Ten wpis jest o ciekawym doświadczeniu jakim były dla mnie warsztaty jogi. Opowiem o tym, czego obawiałam się przed wyjazdem, czego się na nim nauczyłam oraz jaka korzyść płynie z tego typu podróży.

Na listopadowe warsztaty jogi Natalii Knopek (Simplife.pl) zapisałam się już w lipcu i nie mogłam się ich doczekać. Jednak im bliżej terminu wyjazdu tym więcej przybywało wątpliwości i obaw. Początkowa ekscytacja ustępowała lękowi. Rozważałam rezygnację z całego pomysłu. Ostatecznie przecież nigdy nie lubiłam jeździć na kolonie. 😉 Nie miałam gwarancji, że wyjazd spełni moje oczekiwania, że razem ze współlokatorkami przypadniemy sobie do gustu itd. Zastanawiałam się jak poradzi sobie beze mnie moja rodzina. Miałam opory, żeby ich zostawić. Wreszcie, czy poradzę sobie jadąc pierwszy raz samotnie w trasę? Mimo obaw, postanowiłam jechać, doświadczyć czegoś nowego, wyjść poza utarte schematy i przełamać lęki.

Wydaje mi się, że tym, co mnie powstrzymywało to podświadomość – główny hamulcowy. W ostatnim czasie robię sporo niestandardowych dla mnie rzeczy, wprowadzam wiele zmian. Podświadomość ma za zadanie dbać o moje bezpieczeństwo, więc usilnie próbowała mnie zatrzymać, zniechęcić, sprawić, bym nie szła w nieznane, niepewne, nowe. Podpowiadała, że lepiej nie kombinować tylko siedzieć wygodnie tu, gdzie jest ciepło, bezpiecznie, znajomo. Wiem jednak, że w ten sposób niczego się nie osiągnie, nie zobaczy, nie przeżyje, nie zrealizuje planów, nie spełni marzeń.

Warsztaty – Bajkowa Zagroda

Bajkowa Zagroda pod Radzyminem to miejsce, które sprzyjało relaksacji. Panowała tam przyjemna, spokojna atmosfera. Uroku dodawał kominek, wokół którego lubiliśmy się gromadzić z kubkiem kawy lub herbaty.

Tamtejsze zwierzaki uzupełniały tę ciepłą, domowa atmosferę.

Podczas tych czterech dni warsztatów odbywały się sesje jogi połączone z medytacją i milczeniem (dla chętnych). Serwowano nam pyszne, domowe, wegetariańskie posiłki. Czas wolny wypełniały nam spacery po lesie, rozmowy, śmiech, czytanie, gry planszowe lub po prostu odpoczynek. 

Co zyskałam dzięki warsztatom jogi?

Dowiedziałam się o sobie kilku rzeczy:

 • noszę w sobie zbyt dużo lęków
 • mam wiele powodów do radości i wdzięczności
 • dobrze poradziłam sobie z poszerzeniem własnej strefy komfortu, a to podbudowało moją pewność siebie
 • potrafiłam przełamać swoje obawy
 • potrafiłam odnaleźć się w grupie nieznanych mi wcześniej osób

Wyjazd odświeża umysł i duszę. Podróż czyni łagodnym, przynosi ulgę, regeneruje.

„Sztuka prostoty”, Dominigue Loreau

Tego typu wyjazdy mogą być okazją do oderwania się od codziennej rutyny i obowiązków. Nabrania dystansu do pewnych spraw, problemów. Zyskania świeżego spojrzenia na nasze życie. Zapoznanie nowych ludzi daje szansę na przeprowadzenie ciekawych, często bardzo wartościowych rozmów lub nawet zawiązania przyjaźni. Odpoczynek sprzyja przemyśleniom, daje możliwość wglądu we własne wnętrze, porządkuje myśli, emocje, uczucia. Co najważniejsze, jest to możliwość nauczenia się czegoś nowego. Podczas warsztatów jogi można było nauczyć się nowych asan (pozycji jogi) lub je skorygować, nauczyć się nowych technik oddechowych, medytacyjnych, relaksacyjnych. Ogólnie rzecz ujmując, wszelkie podróże uczą nas czegoś nowego. Wracamy bogatsi o nową wiedzę, doświadczenie, znajomości. Poznajemy innych, ale także samych siebie. 

3 thoughts on “Dlaczego wybrałam się na warsztaty jogi?

 • Reply Ola listopad 28, 2018 at 10:14 am

  To był cudowny czas♥️ Dzieki jeszcze raz za wspólnie spędzone chwile.

  • Reply justamoments.pl listopad 28, 2018 at 1:03 pm

   Dziękuję Olu. 😘 Ja też spędziłam tam cudowny czas. Miło wspominam nasze rozmowy i spacery po lesie. 🙂

 • Reply Mój 2018 – podsumowanie roku – JustaMoments styczeń 8, 2019 at 1:16 pm

  […] tutaj), wyjechałam samochodem samotnie w trasę, uczestniczyłam w warsztatach jogi (wpis tutaj), byłam na pierwszym w moim życiu koncercie hip hopowym, moja waga spadła o kilka kg od czasu […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *