Wiosenne, wyjątkowe okoliczności

Połowa marca. Niebawem kalendarzowa wiosna. A my w kwarantannie, w wyjątkowych okolicznościach. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. 

Wiosna w rozkwicie, a ludzie w zamrożeniu, zawieszeniu. Trochę mi szkoda, bo bardzo wyczekiwałam tego czasu. Nie mogłam doczekać się zieleni, kolorów, dłuższych, słonecznych dni. Wraz z pierwszymi oznakami wiosny czułam jak szybciej krąży w żyłach krew. Tyle miałam planów..

Teraz wszyscy są w izolacji. Nie można się spotykać, ograniczone jest przemieszczanie się. Aktywność ograniczona do minimum. Ulice opustoszały, podobnie jak miejsca spotkań publicznych. Świat, mimo to, toczy się dalej. Życie nadal płynie swym naturalnym rytmem. Przyroda nic sobie nie robi z koronawirusa. Zwierzęta i rośliny nie odczuwają różnicy.

Dla populacji ludzkiej rozgrywa się dramat. Ludzie chorują i umierają z powodu epidemii. Odizolowani, zamknięci w swoich domach, przestraszeni, z drżącym sercem, wypatrują przyszłości. Wszyscy dotykamy głębin lęków egzystencjalnych. Boimy się o życie i zdrowie własne oraz naszych bliskich. Boimy się o biznesy, pracę, finanse. Każdy, w mniejszym lub większym stopniu, odczuwa lęki związane z przetrwaniem. Wielu weryfikuje teraz swoje prawdy życiowe, przygląda się dotychczasowemu stylowi życia, sposobowi mylenia, postrzegania. Możliwe, że czegoś żałujemy. Z pewnością za wiele jesteśmy wdzięczni. Możliwe, że niektórym dopiero teraz otwierają się oczy na pewne kwestie. Zastanawiamy się, co zmienimy w naszym życiu gdy to wszystko przetrwamy. Niewątpliwie jest to niezwykle ważna lekcja dla ludzkości i dla jednostek. To pewne, że będziemy innymi ludźmi. Obyśmy wyciągnęli z tego doświadczenia jak najwięcej właściwych wniosków.

To, co najbardziej rzuca się w oczy to degradacja Matki Ziemi, którą powoduje człowiek. Ludzkie działania przynoszą Jej ogromne szkody. Ludzie niszczą siebie samych i planetę. Armagedon nie będzie spowodowany przez rozgniewanego Boga, który sprowadzi na ludzkość pożogę i zniszczenie. Ludzie sami to sobie zrobią, o ile nie opamiętają się wcześniej. Konieczne jest zaprzestanie krótkowzrocznych działań nastawionych głównie na zyski finansowe i posiadanie władzy.

 Setki lat patriarchatu i jego wartości sprawiły, że koncentrujemy się na celach, osiągnięciach, produktach. Oczywiście teraz zaczynamy odrzucać te wartości, bo odkrywamy, że życie nie jest warte przeżywania, gdy prowadzimy je w takim pędzie.

Marion Woodman

Materializm, konsumpcjonizm, postęp, władza, żądze, osiągnięcia, wyniki. Dziki pęd. Ku czemu? Ostatecznie i tak wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, z krwi i kości, narażeni na choroby, śmiertelni. 

Stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek.

Eldo

Trudny nastał czas. Próbuję odnaleźć się w nowej rzeczywistości. W harmonogram dnia wprowadzam stałe elementy dające poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa. Staram się dbać o siebie i bliskich najlepiej jak umiem. Cieszę się każdym dniem. Doceniam każdy posiłek. Dbam, jeszcze bardziej niż zazwyczaj, by nie marnować wody i żywności. Zachowuję pozytywne nastawienie. Staram się być silna dla moich bliskich. Sięgam do moich, wewnętrznych, kobiecych zasobów mocy. A gdy pojawiają się różne emocje daję sobie je poczuć i przeżyć. Jednak nie poddaję się lękom, odbieram im moc. „Zamieniam lęk na zaufanie.” Codziennie na zakończenie medytacji lub mantry proszę o wsparcie, bym trwała w miłości, wierze i nadziei. Nie na wszystko mam wpływ. Robię co mogę, aby uchroni siebie i bliskich. Ufam, że wyjdziemy z tej próby cali i zdrowi. „Będzie co będzie.” Ja wierzę, że będzie dobrze. 

2 thoughts on “Wiosenne, wyjątkowe okoliczności

  • Reply LOVE YOUR HEALTHY LIFE Marzec 15, 2020 at 5:41 pm

    Wszystko jest po coś. Zapędziliśmy się w tym naszym życiu. To musiało się zamanifestować w ten lub inny sposób. Dbajmy o siebie, nauczmy się teraz spędzać ze sobą czas. A to może okazać się na dłuższą metę trudne.
    Pozdrawiam Justi😘❤️

    • Reply justamoments.pl Marzec 16, 2020 at 2:56 pm

      Tak, na dłuższą metę na pewno będzie trudne. Dobrze, że wiele osób jednak reaguje na oficjalne komunikaty i zostaje w domu. Pozdrawiam ciepło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *